Кабінет міністрів України затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України»

Кабінет міністрів України як засновник і єдиний акціонер затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України», повідомляє прес-служба НАКу.

«Політика державної власності є одним з ключових документів, який потрібно Керівними принципами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) з корпоративного управління на підприємствах державної форми власності з метою забезпечення розвитку належної системи корпоративного управління в державних компаніях. Держава як акціонер визначає в такій політиці мета державного володіння, яка, разом з встановленими акціонером стратегічними цілями і напрямами діяльності, стає основою для розробки корпоративної стратегії Групи Нафтогаз і ключових показників ефективності для наглядової ради і правління. Ми вітаємо прийняття політики власності », — зазначила корпоративний секретар« Нафтогазу »Марія Сухан.

Політика приватності «Нафтогазу» визначає цілі, пріоритети, основні напрями діяльності та показники ефективності, а також те, як держава реалізує свої права власності.

Уряд визначив, що держава володіє Нафтогазом з метою забезпечення:

безпеки поставок природного газу споживачам України;
досягнення Україною енергетичної незалежності, зокрема, незалежності від імпорту природного газу;
успішної трансформації енергетичного сектора і завершення реформи ринку природного газу України;
ефективного представництва та захисту інтересів України на внутрішньому і міжнародних енергетичних ринках, зокрема, у відносинах з національними нафтогазовими компаніями інших країн;
видобутку нафти і природного газу;
транспортування нафти і нафтопродуктів.

Для цього Уряд визначив стратегічні цілі і напрямки діяльності Компанії та розраховує, що Компанія зможе створити необхідні умови для їх реалізації в довгостроковій перспективі, використовуючи власні масштаби і переваги вертикальної інтеграції, знання і досвід, прибутковим і стійким чином.

Зі свого боку, держава зобов’язалася впроваджувати в «Нафтогазі» систему корпоративного управління відповідно до Керівними принципами ОЕСР.

Згідно з цими принципами, держава повинна діяти як інформоване і активний власник. Для цього потрібно застосовувати до «Нафтогазу» і підприємствам Групи належні принципи управління; делегувати відповідні повноваження наглядової ради Компанії (більшість членів якого є незалежними); дозволяти йому виконувати свої обов’язки і поважати його незалежність в частині контролю за діяльністю правління та його відповідальності за досягнення поставлених політикою власності цілей; дозволяти правлінню Компанії виконувати свої обов’язки і надавати відповідні повноваження для досягнення поставлених цілей; а також застосовувати прозору дивідендну політику.

Для оцінки ефективності роботи «Нафтогазу» і створення їм цінності буде використовуватися скоригований показник прибутковості на активи (ROA), розрахований на основі даних консолідованої фінансової звітності на рівні не нижче, ніж визначено в стратегії компанії, і обсяг чистих трансфертів до державного бюджету.

Згідно відповідного рішення уряду, наглядовій раді «Нафтогазу» доручено в тримісячний термін подати на затвердження Уряду проект стратегії «Нафтогазу».

Останні новини

Регулятор підвищує якість обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні схвалила проєкт постанови «Про внесення...

Регулятор спрощує приєднання до електромереж ОСР

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні схвалила проєкт постанови НКРЕКП «Про...